про клініку послуги персонал консультації контакти
Дитяча стоматологія

Важливий момент у розвитку дитини - зміна молочних зубів на постійні. Багато батьків досі вважають, що лікувати молочні зуби не потрібно, бо вони все одно випадуть. Такий висновок глибоко помилковий.
Підтримання молочних зубів у хорошому стані - передумова для появи здорових постійних зубів.
Будь-який каріозний зуб - вогнище постійної інфекції в організмі Вашої дитини. Інфекція поширюється з каріозної порожнини в кореневий канал і впливає на зародок постійного зуба. В результаті цього, зародок або загине, або постійний зуб проріжеться вже з пошкодженою емаллю.
Чим раніше привести дитину до стоматолога, тим у неї більше шансів мати здорові зуби в перспективі.

Дуже погано, коли виникає необхідність видалення молочного зуба.
Як тільки хоча б один з них видаляється - різко сповільнюється ріст щелепи. І коли почнуть з`являтися постійні зуби (а вони більші, ніж молочні), їм може не вистачити місця. В результаті вони займуть неправильне положення. Це зазвичай стає причиною порушення прикусу, тобто неправильного змикання верхніх і нижніх зубів.
Звідси виникає цілий букет дуже ймовірних і негативних наслідків:
• погане пережовування їжі;
• погано пережована їжа ускладнює роботу шлунку (можливі його захворювання);
• постійне перевантаження неправильно розташованих зубів, швидке їх стирання і розхитування;
• негарна посмішка, яка змушує дитину, у міру дорослішання, все більше соромитись і відчувати себе незручно;
• нерідко видимі дефекти зубного ряду стають причиною формування комплексів особистості - некомунікабельності, сором`язливості, невіри в себе. У характері з`являються такі риси, як злість, агресивність, недоброзичливість.
Наші лікарі - справжні професіонали. Вони люблять дітей. Вони прагнуть знайти підхід до кожної дитини.

Лікування молочних зубів у дітей
Множинний карієс у дітей

Лікування молочних зубів у дітей
Важливо зберегти молочні зуби до періоду їх фізіологічної заміни.
Молочні зуби дуже важливі для формування постійних, а також сприяють розвитку жування, мови і формування зубощелепної системи.
Карієс молочних зубів є джерелом хронічної інфекції для зачатків постійних зубів. Важливо відзначити, що молочні зуби мають особливості будови, при цьому неглибокі каріозні порожнини швидко призводять до запалення пульпи. Тому лікування необхідно починати у будь-якому віці, навіть дуже ранньому. Це дозволить зберегти зачатки постійних зубів здоровими і сформувати правильний прикус.
Перший візит до стоматолога краще всього почати з консультації, де дитина познайомиться з лікарем і клінікою.
Лікування молочних зубів завжди відрізняється від лікування постійних зубів:
1) лікування починається з очищення зуба щіточкою зі спеціальною пастою;
2) зуб ізолюється від слини ватними валиками;
3) видалення зруйнованих тканин із зуба проводять ручними інструментами або машиною на маленькій швидкості;
4) пломбування зуба проводять матеріалами, які можна вносити одночасно або великими порціями;
5) пломбувальні матеріали в своєму складі містять фтор, який тривалий час виділяється у тканини зуба.
Лікування зубів з ускладненим карієсом проводять в 2-3 відвідування. При цьому кореневі канали дезінфікують без механічної обробки, а пломбують спеціальними пастами, які розсмоктуються разом з коренем, коли молочний зуб змінюється на постійний.

Щоб дитина не втомлювлася, прийом триває 20-30 хвилин.


Множинний карієс у дітей
Карієс - є найпоширенішою патологією зубів, особливо у дитячому віці.
Формування молочних зубів (зачатків) відбувається у внутрішньоутробному періоді і багато в чому залежить від наступних чинників:
1.    перебігу вагітності;
2.    перенесених вагітною жінкою захворювань;
3.    характеру її харчування.
Порушення формування твердих тканин молочних зубів у цей період є фактором для розвитку множинного карієсу молочних зубів.
Ознаки множинного ураження:
1.    каріозним процесом охоплюється велика кількість зубів - 8,10 і більше, іноді відзначається ураження усіх зубів.
2.    в одному зубі може бути кілька каріозних порожнин, на різних поверхнях.
3.    каріозний процес розвивається за короткий період часу.
Множинний карієс руйнує зубну систему дитини.
Такий карієс часто розвивається після перенесених гострих інфекційних захворювань (кір, скарлатина, ангіна та ін.) Деякі хронічні захворювання (тонзиліт, захворювання бронхолегеневої системи) супроводжуються множинним карієсом. Велике значення має благополучність перебігу внутрішньоутробного періоду розвитку дитини.
Останнім часом відзначається часте ураження карієсом передніх (фронтальних) молочних зубів. Карієс починається на губній поверхні в області шийки молочного зуба (в приясенній частині зуба), поширюється навколо всієї коронки, захоплюючи бокові поверхні. Процес поглиблюється, і коронка легко відламується, залишаються тільки корені. Такий каріозний процес називається - циркулярний карієс.
У розвитку циркулярного карієсу можна відзначити наступні фактори:
1.  складний перебіг вагітності оскільки коронки молочних зубів мінералізуються на 4-ий,    5-ий, 7-ий місяць внутрішньоутробного розвитку;
2. умови харчування дитини: природне чи штучне;
3. побутові умови життя дитини;
2, 3 і 4-ий фактори несприятливо впливають на мінералізацію тканин зубів вже після народження дитини. Циркулярний карієс зустрічається переважно у недоношених дітей, при, рахіті, туберкульозі, у дітей, що перебували на штучному вигодовуванні.
Можна відзначити ще один каріозний процес, що поширюється по площині - площинний карієс.
При цій формі каріозний процес поширюється не всередину, а по поверхні. Утворюється неглибока, велика каріозна порожнина. Якщо процес розвивається швидко, зуб незабаром руйнується. Якщо процес повільний - то частина емалі сколюється, залишається дентин темно-коричневого кольору, каріозна порожнина не утворюється.
Повільний перебіг карієсу у дітей зустрічається рідко, набагато частіше розвивається швидкоплинна демінералізація (тобто руйнування твердих тканин молочного зуба).
Раннє руйнування і видалення молочних зубів веде до недорозвинення зубощелепної системи дитини в цілому, що проявляється в більш старшому періоді розвитку, коли молочні зуби змінюються на постійні. Тоді виникають різні порушення прикусу, коли необхідна допомога лікаря-ортодонта.