про клініку послуги персонал консультації контакти
ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА

Професійна гігієна порожнини рота - це комплекс процедур, спрямованих на оздоровлення органів і тканин порожнини рота і профілактику виникнення стоматологічних захворювань. Під час процедури з поверхні зубів видаляється те, що неможливо видалити, проводячи щоденну індивідуальну гігієну в домашніх умовах - щільний пофарбований наліт, зубне каміння. 1 мг зубного нальоту містить 1 трлн. бактерій, які постійно руйнують зуби і стають причиною багатьох захворювань, причому, не тільки стоматологічних.
    У результаті проведення професійної гігієни створюються оптимальні умови для лікування карієсу та його ускладнень, протезування, можливість підбору правильного кольору реставрацій і протезів, зниження кровоточивості, зменшення запалення ясен, усунення неприємного запаху з рота.
    Протипоказань до проведення професійної гігієни не існує.

У більшості клінік використовується тільки два апарати для проведення гігієни порожнини рота:
- Airflow (очищення струменем води і соди під тиском)
- Ультразвук (очищення за допомогою ультразвукового наконечника)

У нашій клініці ці апарати використовуються строго за показаннями:
- у важкодоступних ділянках порожнини рота
- для відновлення природного кольору емалі зубів, при відсутності реставрацій
- при великій кількості мінералізованих зубних відкладень
- для очищення фісур на зубах дитини, перед герметизацією фісур.
- для роботи на поверхні кореня зуба.

У нас ця процедура проводиться абсолютно безболісно і без пошкодження зубної емалі  апаратами німецької фірми KaVo ( SONICflex і PROPHYflex).


Ультразвукова очистка зубів

Весь процес ділиться на кілька етапів:
1.    Видалення підясенних зубних відкладень ультразвуковим скалером-апаратом, наконечник якого коливається з частотою 25-30тис. коливань в секунду, безболісно видаляючи відкладення з поверхні зуба.
2.    Полірування зуба - етап, без якого попередній етап малоефективний. Вона проводиться за допомогою щіточок та гумових чашок з використанням спеціальних абразивних паст, а так само спеціальних смужок-штрипсів.
3.    Процедура завершується  покриттям зубів фтор-лаком, а для ясен робиться спеціальна антисептична пов`язка або полоскання.
4.    Навчання та контроль самостійної гігієни порожнини рота. Лікар, який працює з пацієнтом, контролює наскільки добре пацієнт сам чистить зуби, тому що без самостійної гігієни порожнини рота немає сенсу у професійній гігієні.

 Содоструминна очистка зубів Air – Flow ( з англ. – повітряний потік) -  це безпечний для зубів спосіб видалення слідів кави, чаю, сигарет, вина, та інших продуктів з інтенсивним забарвленням , без відбілювання емалі зуба. Таким чином відновлюється природній колір зубів. У процесі чищення зубів цим методом можливе легке відчуття пощипування на яснах, проте в цілому процедура є комфортною і абсолютно безболісною.
Весь процес ділиться на кілька етапів:
1.    Шліфування поверхні зуба содоструминним апаратом (Air-Flow) - дрібного розчинного порошку і води, що подаються під тиском.
2.    Навчання та контроль самостійної гігієни порожнини рота. Лікар, який працює з пацієнтом, контролює наскільки добре пацієнт сам чистить зуби, тому що без самостійної гігієни порожнини рота немає сенсу у професійній гігієні.