про клініку послуги персонал консультації контакти
ОРТОПЕДІЯ (ПРОТЕЗУВАННЯ)

Протезування - традиційний і надійний спосіб відновлення зубів. Якщо у Вас бракує зубів, через деякий час зуби, що залишились, почнуть змінювати своє положення, що негативно позначиться на подальшому стан здоров`я і ускладнить протезування. Тому, не відкладайте візит до стоматолога-ортопеда. Із різних видів протезування (від простої коронки до складних мостовидних і бюгельних протезів на замкових кріпленнях), лікар індивідуально підбере для Вас оптимальний варіант.


Незнімне протезування
Металопластмасові коронки і протези
Металокерамічні коронки і протези

Знімне протезування
Бюгельні протези
Пластинкові протези
•    традиційні (акрилові)
•    еластичні (Valplast)

Металопластмасові коронки і протези

 Коронки з металопластмаси можна було б назвати «вчорашнім днем» протезування зубів, однак у ряді випадків вони користуються популярністю, а тому їх ніяк не можна списувати з рахунків. Більше того: трапляється, що протезування зубів іншим способом просто неможливе. Металопластмасові незнімні зубні протези складаються з внутрішнього металевого шару і верхнього шару пластмаси, яка покликана надати зубній коронці необхідний зовнішній вигляд. Пластмаса, що покриває протез, слабша, ніж емаль, тому пацієнтам, які мають проблеми з твердістю емалі, такі коронки більше підходять, ніж будь – які інші. Ще одна перевага металопластмасових коронок, це невисока ціна, що є важливим фактором при виборі конструкції.
На жаль, металопластмасові протези мають ряд недоліків: верхній шар пластмаси вбирає барвники і змінює колір під їх впливом, через недостатньо тривке з’єднання з металом, пластмаса може сколюватись. Ще один недолік – естетичний: хоча металопластмасові коронки виготовляються такого ж кольору і відтінку, що й власні зуби пацієнта, та власні зуби мають незначну прозорість по ріжучому краї і при штучному освітленні дають легкий відблиск, чого не вдається відтворити у штучному металопластмасовому протезі.Металокерамічні коронки і протези

Металокерамічні коронки - напевно, найпопулярніший вид протезування зубів: це незнімні зубні протези, які зовні нічим не відрізняються від справжнього здорового зуба. Таким чином, якщо раніше у протезування зубів існувало протиріччя (краса проти міцності - керамічні коронки проти металевих), то сьогодні компроміс знайдений.
Металокерамічні коронки завжди складаються з двох частин: металевої основи і порцелянового покриття. Коронки з металокераміки: мають прекрасні естетичні властивості,  надзвичайно міцні і надійні, і  не викликають алергії
    У нашій клініці не використовується низькоякісна кераміка, ми працюємо тільки з керамікою фірм світових лідерів.

Пластинкові протези

Пластинкові зубні протези це знімні конструкції, що показані при втраті усіх чи великої кількості зубів. Протези виготовляються з двох видів пластмас – твердої – традиційний акрил, і еластичної.

 

Традиційні (акрилові)

Традиційні (акрилові) пластинкові протези використовуються при повній втраті зубів, а також при частковій, коли неможливо відновити зубний ряд незнімними конструкціями. 
Перевага цих протезів
•    легкий догляд
•     невисока ціна.
Недоліки  знімних пластинкових акрилових протезів:
•    важко звикнути
•    зношуються через декілька років
•    можуть викликати алергічні реакції
•    змінюють температурні та смакові відчуття
•    наявність утримують елементів (металевих кламерів) помітних при розмові і посмішці

 


Еластичні (Valplast)

Еластичні (Valplast) пластинкові протези – це знімні протези, для виготовлення яких замість традиційних пластмас використовуються еластичні полімери.
Переваги еластичних протезів
•    гарна естетика – протези напівпрозорі і маскуються під колір ясен
•    міцність – гнуться, але не ламаються
•    відсутність металевих утримуючих елементів – кламерів
•    гіпоалергенні
•    нетравматичні
•    легко звикнути
•    стійкі до вологи і мікроорганізмів
•    не потрібно знімати на ніч

 


Бюгельні

Бюгельні (від нім. Bügel - дуга) протези застосовуються при втраті великої кількості зубів, коли неможливо виготовити мостоподібний протез. В основному вони застосовуються при кінцевих дефектах (коли відсутні задні опорні зуби). У бюгельних протезах основною  частиною є металева лита дуга, що проходить по піднебінню (на верхній щелепі) або під язиком (на нижній щелепі). Металева дуга з`єднує два базиси з штучними зубами, з протилежних боків щелепи.
У бюгельного протеза, порівняно з пластинковими протезами, більш компактний вид, він  довговічніший і міцніший. Важливою перевагою бюгельного протеза є те, що він не закриває піднебіння. А, значить, звикання до відбувається набагато швидше, не виникає зміни дикції, протезного стоматиту, активації блювотного рефлексу, не виникає незручності при їжі.
Протез фіксується за допомогою кламерів (металеві гачки), або замкових кріплень. У бюгеля з замковим кріпленням (аттачменами) фіксація протеза дуже жорстка, майже нерухома. Велика частина жувального тиску передається на опорні зуби, покриті  металокерамічними коронками. Кріплення приховане всередині коронки, тому, на відміну від кламерів, навіть при дуже широкій посмішці ніхто не побачить, що в роті є знімний протез.